6


października

Jak wybrać najlepszy program antywirusowy?

Oprogramowanie antywirusowe ma bez wątpienia koronne znaczenie w kwestii zabezpieczenia systemu operacyjnego oraz zgromadzonych w nim danych. Wybór ochrony nie powinien być zatem kwestią przypadku. Czym wobec tego należy się kierować przy wyborze odpowiedniego programu antywirusowego?

Program antywirusowy - co to jest?

Wielu z nas miało okazję przekonać się o destrukcyjnym wpływie złośliwego oprogramowania na życie nasze i naszego urządzenia. Niebezpieczni intruzi, tzw. malware (ang. malicious software), dają o sobie znać w mało życzliwy sposób. Są w stanie nie tylko zamulać pracę systemu operacyjnego ale także wykradać poufne dane, wyłudzać płatności internetowe, uszkadzać ważne pliki czy nawet je trwale usuwać. Jak uchronić się przed wpływem tych groźnych szkodników? Naprzeciw wspomnianym zagrożeniom wychodzą nowoczesne programy antywirusowe. Są to nieocenione narzędzia, służące do wykrywania, zwalczania a także zapobiegania działaniu kłopotliwych wirusów. Ich zadaniem jest ochrona komputera bądź urządzenia mobilnego na wielu płaszczyznach, począwszy od asekuracji plików systemowych, po ochronę prywatności czy bezpieczne przeglądanie stron internetowych. Mając zainstalowany sprawdzony program antywirusowy, możemy korzystać z funkcji naszego urządzenia bez strachu o przykre konsekwencje ataku malware.

Jaki program antywirusowy wybrać?

Oferta antywirusów jest bardzo rozbudowana i na bieżąco wzbogacana o nowe pozycje. Chcąc zapewnić bezpieczeństwo zarówno sobie jak i posiadanemu urządzeniu, stoimy przed niełatwym zadaniem wyboru najlepszej tarczy antywirusowej. Kluczowym zagadnieniem w owej kwestii jest dostęp poszczególnych aplikacji do najnowszych aktualizacji. Dlaczego jest to takie ważne? Otóż wirusy komputerowe to wyjątkowo złośliwe twory, które cały czas ewoluują i usiłują ominąć najnowsze zabezpieczenia programów antywirusowych. Firmy zajmujące się tworzeniem aplikacji ochronnych muszą dokładać ciągłych starań, by ich produkty stanowiły solidną i bezpieczną tarczę antywirusową w obliczu ciągłych mutacji niebezpiecznych malware. Kolejną sprawą wymagającą rozpatrzenia jest wpływ danego antywirusa na płynną pracę systemu. Dobry program to taki, który nie tylko zapewnia idealną ochronę antywirusową, ale także nie powoduje spowolnienia pracy systemu operacyjnego.

Jaki program antywirusowy polecacie?

Po czym rozpoznać naprawdę dobry program antywirusowy? Najlepiej wziąć pod uwagę trzy podstawowe czynniki, do których zaliczamy:

  • gwarancję pewnej i niezawodnej ochrony,
  • częstotliwość występowania fałszywych alarmów,
  • wpływ na wydajność objętego ochroną urządzenia.

Programami antywirusowymi, które zapewniają całkowite bezpieczeństwo oraz nie zamulają systemu operacyjnego, są bez wątpienia produkty takich uznanych marek jak NortonLifeLock, Kaspersky, Avast, Avira czy Bitdefender. Niektóre antywirusy są przeznaczone dla jednego urządzenia, inne natomiast są w stanie obsłużyć ich kilka a nawet kilkadziesiąt. Wybierając pakiety kompleksowe, takie jak chociażby Avast Ultimate, mamy możliwość wykorzystać jeden pakiet ochronny dla kilku różnych urządzeń, takich jak komputer, laptop, tablet czy smartfon. Wybór konkretnego programu antywirusowego zależy więc od jego przeznaczenia.  Produkty te charakteryzują się licznymi funkcjami dodatkowymi, które zatroszczą się o bezpieczeństwo i wygodę w trakcie codziennego korzystania z komputera czy innych urządzeń.

Jaki program antywirusowy na Windows 10

Przedstawiamy listę trzech programów antywirusowych, kompatybilnych z systemem operacyjnym Windows 10, które znalazły się najwyżej w rankingach przeprowadzanych przez wyspecjalizowane firmy testujące.

Kaspersky Internet Security

Kaspersky Internet Security otrzymał maksymalne oceny zarówno w kwestii zapewnienia niezawodnej ochrony jak i niezauważalnego wpływu na wydajność systemu. Nie podniósł także żadnego fałszywego alarmu. Do jego mocnych stron należy zaliczyć obsługę VPN, kontrolę rodzicielską, synchronizację i zarządzanie hasłami czy też ochronę narażonej na przechwycenie kamerki internetowej.

Norton Security Premium

Innowacyjny program antywirusowy Norton Security Premium identyfikuje 100% malware, także tych starszych, nie podnosząc przy tym żadnych fałszywych alarmów. Zapewnia ochronę w trakcie obsługi bankowości elektronicznej oraz programu pocztowego. Wszechstronna ochrona prywatnych informacji oraz maksymalne bezpieczeństwo są możliwe dzięki takim funkcjom, jak:

  • menadżer haseł,
  • kontrola rodzicielska,
  • bezpieczna kamera,
  • 75 GB na kopię zapasową w chmurze,
  • obsługa VPN czyli bezpieczne anonimowe przeglądanie internetu.

Avast Ultimate

Program Avast Ultimate zadba o maksymalną wydajność, bezpieczeństwo i prywatność komputera oraz innych Twoich urządzeń. Blokuje wszelkie malware, w tym także szkodliwe ransomware. Zapewnia ochronę haseł a także świetne narzędzia do optymalizacji i czyszczenia systemu. Dodatkowo na plus przemawia ochrona kamerki internetowej, środowisko testowe, kontrola Wi-Fi oraz brak podnoszenia jakichkolwiek fałszywych alarmów.

Tytuł

Podtytuł

Opis

Podobne

Komentarze (0)