Antywirus na Androida

Wraz ze wzrostem wykorzystania tabletów i smartfonów rośnie także liczba dedykowanych im złośliwych oprogramowań. Jednym ze sposobów na walkę ze szkodliwymi wirusami są skuteczne aplikacje antywirusowe na system Android. Jaki antywirus na Androida wybrać?

Jaki antywirus na Androida?

Z racji ogromnego zagrożenia, płynącego ze strony szkodliwych wirusów, na rynku dostępnych jest naprawdę wiele aplikacji antywirusowych. Niestety nie wszystkie z nich gwarantują niezawodną ochronę. W dalszej części artykułu przedstawimy aplikacje zapewniające stuprocentowe zabezpieczenie. Dobry antywirus na Androida powinien zapewniać zdalne blokowanie telefonu w chwili jego zagubienia bądź kradzieży czy też usuwanie danych z urządzenia na odległość. Nieocenioną zaletą okaże się także możliwość robienia zdjęć na odległość, co może pomóc zidentyfikować złodzieja telefonu. Inne przydatne funkcje dobrego antywirusa na Androida to blokowanie dostępu do przeglądarki za pomocą hasła (gdy telefon używana dzieci) czy też wyeliminowanie denerwujących fałszywych alarmów, które wskazują nieszkodliwe apki jako potencjalne zagrożenie.

Antywirus na Androida czy jest konieczny?

System Android daje możliwość pobierania apek nie tylko poprzez Play Store ale także z wielu innych, mniej pewnych źródeł. Jest to sytuacja odwrotna niż w przypadku urządzeń mobilnych z wybudowaniem systemem iOS, na który aplikacje można ściągać jedynie z App Store. Tymczasem sprytni cyberprzestępcy zdołali ukryć niejednego groźnego wirusa pod maską atrakcyjnej i praktycznej aplikacji. Rzecz jasna zdarza się to o wiele częściej w przypadku programów ściąganych z niepewnego źródła, chociaż z przykrością trzeba przyznać, że nie omija także tych znajdujących się w sklepie Play. Ponadto poważne zagrożenie dla urządzenia mogą stanowić podejrzane reklamy wyświetlane na stronach internetowych bądź też phishingowe wiadomości mailowe. Sytuacja ta powoduje, iż antywirus na Androida w dzisiejszych czasach wydaje się być czymś nieodzownym. Miliony wirusów ma w swoim zwyczaju wykradanie poufnych danych z urządzenia, co może stanowić przyczynę wielu poważnych problemów. Aby uniknąć przykrych konsekwencji ataku wirusów, warto skorzystać z ochrony oferowanej przez dobrego antywirusa na Androida.

Antywirus na androida - ranking 2020

Wyniki testu przeprowadzonego od stycznia do czerwca 2020 roku pozwalają wskazać antywirusy na Androida, które charakteryzują się niezawodną i pewną ochroną. Poniżej przedstawiamy ranking TOP5 najlepszych antywirusów na Androida, które otrzymały maksymalne wyniki w kwestii ochrony, użyteczności i wydajności.

TOP 1
ranking-photo
G Data Internet Security
Wraz ze wzrostem wykorzystania tabletów i smartfonów rośnie także liczba dedykowanych im złośliwych oprogramowań. Jednym ze sposobów na walkę ze szkodliwymi wirusami są skuteczne aplikacje antywirusowe na system Android. Jaki antywirus na Androida wybrać? Jaki antywirus na Androida? Z racji ogromnego zagrożenia, płynącego ze...

49,00 zł

Kup teraz
TOP 2
ranking-photo
Bitdefender Mobile Security

Korzystając z tego antywirusa zyskujemy inteligentną ochronę przed kradzieżą, bezpieczne VPN, zdalną lokalizację, prywatność konta oraz, co niezwykle ważne, minimalny wpływ na żywotność baterii. Ponadto Bitdefender Mobile Security nie obniża wydajności systemu.

49,20 zł

Kup teraz
TOP 3
ranking-photo
Norton 360 Premium

Pakiet ten zapewnia wszechstronną ochronę prywatnych informacji, wirtualną sieć prywatną, kontrolnie rodzicielską oraz menedżer haseł. Program Norton 360 Premium identyfikuje 100% szkodników (również tych starszych) nie wywołując przy tym fałszywych alertów.

200,00 zł

Kup teraz
TOP 4
ranking-photo
Avira Antivirus Security

Avira Antivirus Security charakteryzuje się brakiem wpływu na płynne działanie Androida oraz świetną wydajnością. Ponadto zapewnia bezpieczną przeglądarkę, doradcę prywatności oraz ogranicza dostęp programów do wybranych funkcji systemu.

29,00 zł

Kup teraz
TOP 5
ranking-photo
Kaspersky Internet Security

Pakiet zabezpieczający urządzenie przed złośliwym oprogramowaniem, cyberprzestępcami i oszustwami finansowymi. Jego funkcje obejmują szyfrowanie danych, bezpieczną przeglądarkę czy kontrolę aplikacji. Zapewnia idealną wydajność bez wpływu na działanie systemu.

89,00 zł

Kup teraz