Ranking antywirusów 2020

W dobie działalności groźnych cyberprzestępców solidny i niezawodny program antywirusowy wydaje się być absolutną koniecznością. Jak natomiast wybrać ten jedyny, skoro rynek zalewa nas tak wieloma pozycjami? Aby ułatwić Wam zadanie, przygotowaliśmy ranking 10 najlepszych antywirusów w roku 2020.

Wirusy komputerowe

Cyberprzestępstwa mogą przybierać rozmaite formy, jedną z nich jest zainfekowanie urządzenia złośliwym oprogramowaniem zwanym malware (skrót od "malicious software"). Szkodliwe oprogramowania stanowią coraz poważniejsze zagrożenie dla posiadaczy komputerów lub urządzeń mobilnych. Hakerzy usiłują za ich pośrednictwem blokować dostęp do urządzenia, wyłudzać pieniądze, wykradać hasła i dane osobowe.  Przed zagrożeniami tego typu można się jednak skutecznie uchronić. W jaki sposób? Wystarczy skorzystać z pomocy odpowiedniego antywirusa. Aby ułatwić sobie wybór programu zapewniającego niezawodną ochronę, warto skorzystać z przedstawionego poniżej rankingu antywirusów.

Ochrona komputera antywirusem

W dzisiejszych czasach korzystanie z internetu jest na porządku dziennym. Kożuchami z niego w celach osobistych oraz zawodowych. Trzeba przy tym pamiętać, że korzystanie z internetu obliguje nas do szczególnej troski o należyte bezpieczeństwo komputera. Aby nasz sprzęt miał zapewnioną odpowiednią ochronę przed szkodnikami, a wydajność systemu na tym nie ucierpiała, należy bardzo rozważnie dokonać wyboru właściwego programu zabezpieczającego.

Co wzięliśmy pod uwagę?

Nasz ranking antywirusów został przygotowany w oparciu o wszystkie najważniejsze cechy dostępnych programów, takie jak:

 - solidna ochrona

 - opcje dodatkowe

 - łatwy interfejs

 - stosunek jakości do ceny

 - szybkość działania

Sprawdźmy więc, które z nich wypadają najlepiej, biorąc pod uwagę powyższe parametry.

TOP 1
ranking-photo
AVAST Ultimate

Nasz ranking antywirusów otwiera pakiet Avast Ultimate, który stanowi najbardziej rozbudowaną pozycję w ofercie tego czeskiego producenta. Zawiera on nie tylko solidnego antywirusa ale także umożliwia obsługę VPN, bezpieczne przechowywanie loginów i haseł, regularne czyszczenie i optymalizację systemu Windows oraz mechanizm kontroli WLAN.

169,00 zł

Kup teraz
TOP 2
ranking-photo
AVG Ultimate

Pakiet ten nie tylko ochroni Twój komputer przed szkodliwymi wirusami ale także zapewni szybszą i wydajną pracę systemu. Na plus przemawia łatwość obsługi oraz wiele dodatkowych funkcji, takich jak zdalne namierzanie, blokowanie i czyszczenie skradzionego lub zgubionego urządzenia z Androidem. AVG Ultimate to niezwykle mocna pozycja w naszym rankingu antywirusów.

359,00 zł

Kup teraz
TOP 3
ranking-photo
Bitdefender Antivirus Plus 2020

Ten solidny i łatwy w obsłudze antywirus w trybie natychmiastowym reaguje na wszelkie zagrożenia ze strony cyberprzestępców, a przy tym nie rzuca cienia na wydajność systemu. Program skutecznie blokuje urządzenia śledzące oraz umożliwia operowanie bezpiecznym sejfem internetowym. Dodatkowo wszelkie czynności podwyższonego ryzyka są wykonywane w specjalnie zaprojektowanej, bezpiecznej przeglądarce.

159,90 zł - 344,40 zł

Kup teraz
TOP 4
ranking-photo
Emsisoft Emergency Kit Pro

Emsisoft Emergency Kit Pro to rozwiązanie stworzone z myślą o potrzebach zarówno małych punktów naprawczych jak i pionów pomocy technicznej dużych firm. To w pełni przenośne rozwiązanie, które nie wymaga instalacji, a ponadto zapewnia najnowsze aktualizacje oprogramowania za pomocą jednego kliknięcia. Emergency Kit Pro charakteryzuje się technologią podwójnego skanowania. Program przeznaczony do obsługi systemu Windows.

369,00 zł - 738,00 zł

Kup teraz
TOP 5
ranking-photo
ESET Endpoint Antivirus

ESET Endpoint Antivirus to kolejny wariant oprogramowania stworzonego dla firm . Pakiet stoi na straży stanowisk biurowych i chroni je przed niebezpiecznymi atakami ze strony cyberprzestępców. Zaprojektowany z myślą o obsłudze systemów: Linux, Windows, Mobile oraz MacOS.

439,00 zł - 1 599,00 zł

Kup teraz
TOP 6
ranking-photo
G Data Total Security

Jeśli marzysz o maksymalnie bezpiecznej i bezproblemowej obsłudze komputera, ta pozycja w rankingu antywirusów jest właśnie dla Ciebie. G Data Total Security oferuje takie przydatne funkcje, jak: menadżer haseł, kontrola rodzicielska, kopie zapasowe czy kontrola dostępu obejmująca wszystkie gniazda USB.

92,00 zł - 99,00 zł

Kup teraz
TOP 7
ranking-photo
Kaspersky Internet Security

Do podstawowych funkcji tego antywirusa zaliczamy funkcje bezpiecznej przeglądarki, kontrolę aplikacji czy bezpieczne szyfrowanie danych. Program blokuje także nieautoryzowany dostęp do kamery internetowej.

89,00 zł - 469,00 zł

Kup teraz
TOP 8
ranking-photo
Norton 360 Premium

Pakiet ten zapewnia wszechstronną ochronę prywatnych informacji, wirtualną sieć prywatną, kontrolę rodzicielską oraz menadżer haseł. Program Norton 360 Premium identyfikuje 100% szkodników (również tych starszych) nie wywołując przy tym fałszywych alertów.

200,00 zł

Kup teraz
TOP 9
ranking-photo
Barracuda Essentials

Barracuda Essentials pomaga zatroszczyć się o bezpieczeństwo poczty elektronicznej przez szybkie filtrowanie i odkażanie wiadomości, zanim trafią one na docelowy serwer pocztowy.

TOP 10
ranking-photo
Avira Antivirus for Endpoint

Nasz ranking antywirusów zamyka potężny pakiet ochronny, zapewniający bezpieczeństwo nawet do 250 punktów końcowych. Zastosowana technologia gwarantuje idealną ochronę serwera bez wpływu na jego wydajność.

369,00 zł - 14 999,00 zł

Kup teraz