30


sierpnia

10 najlepszych filmów, które przetestują Twoje głośniki kina domowego

Potrzebujesz filmu z oszałamiającą ścieżką dźwiękową, która na pewno zrobi wrażenie podczas wieczoru filmowego? Nie martw się, wykonaliśmy całą pracę za Ciebie.

Nadszedł czas na kilka przykładów, w które możesz się zagłębić. Zanim jednak zaczniemy, warto zaznaczyć, że na tej liście staramy się znaleźć świetne ścieżki dźwiękowe dołączone do filmów, które przynajmniej da się oglądać. Tylko dlatego, że coś jest głośne i dobrze zaprojektowane nie oznacza, że jest to świetny film, więc kilka technicznie dobrych ścieżek dźwiękowych wymyka się naszej wzmiance tutaj, ponieważ chcemy, abyś, cóż... cieszyć się oglądając je też! 

Pacific Rim (2013)

Film: Nie najbardziej fabuła lub charakter napędzany film dzieje, Pacific Rim jest niemniej jednak oszałamiająco wspaniały, aby spojrzeć na i miał śmieszną ilość wysiłku iść do niego. Na przykład "kokpit" Jagera (wielkiego robota) jest kompletnym fizycznym zestawem i nie używa CGI. Każdy z potworów Kaiju zawiera także dziesiątki hołdów dla słynnych hollywoodzkich bestii, co z pewnością docenią wytrawni kinomani. 
Ścieżka dźwiękowa: To, co wyróżnia Pacific Rim, to fakt, że podobnie jak w przypadku wizualizacji, ogromną wagę przywiązano do efektów dźwiękowych. Każdy Kaiju wydaje inny dźwięk, podobnie jak Jagery. Nawarstwienia różnych dźwięków i ich znakomicie dynamiczne rozmieszczenie stanowią przyzwoite wyzwanie dla każdego systemu kina domowego.

TRON; Dziedzictwo (2012)

Film: Z młodym Jeffem Bridgesem, który prawdopodobnie jest jedną z najstraszniejszych postaci naładowanych CGI, jakie kiedykolwiek powstały w filmie, TRON: Dziedzictwo jest bez wątpienia piękny. To płaci wystarczająco dużo usług warg do oryginału, aby czuć się jak ten sam świat i pojęcie czujących programów jest interesujące, jeśli trochę niewykorzystane.
Ścieżka dźwiękowa: Bądźmy szczerzy. Co stawia ten film wśród wielkich jest wynik, który stawia Daft Punk w panteonie znakomitych kompozytorów muzyki filmowej, nawet jeśli nigdy nie zrobić inny. Połączenie dźwięku i wizji w TRON; Legacy są momentami wręcz idealne, a to nie lada wyczyn. 

Grawitacja (2013)

O filmie: Podejmuje więcej swobody z fizyką niż lubi udawać, ale nie ma wątpliwości, że Grawitacja to niesamowicie trzymający w napięciu i wciągający film z mnóstwem wizualnego dramatyzmu, który stawia go wśród bardziej pamiętnych filmów ostatnich lat. Niewielka obsada nadaje mu intymności, która ładnie kontrastuje z ogromem przestrzeni kosmicznej. Wizualnie ten film jest oszałamiający, więc jeśli masz dobry telewizor przygotuj się, może sprawić, że twoje oczy będą krwawić!
Soundtrack: Grawitacja nie wygrała trzech Oscarów związanych z dźwiękiem przez przypadek. To jest poważnie imponujące i przemyślane wykorzystanie efektów i umieszczenie i sposób, w jaki zwraca uwagę na to, kiedy hałas powinien i nie powinien być obecny (ze względu na przestrzeń jest próżnia) jest niezwykle imponujące. 

Super 8 (2011)

Film - Coś w rodzaju straconej szansy, bo nigdy nie spełnia obietnicy z godziny otwarcia. Niemniej jednak, Super 8 to klimatyczny, pięknie zrealizowany i momentami niesamowicie piękny film, wypełniony po brzegi nawiązaniami do filmów z epoki. To jest nostalgia, ale bardzo imponująca nostalgia, możemy dodać.
Ścieżka dźwiękowa - Jeśli film ma słabe strony, to jego partytura jest mistrzowską lekcją mieszania tego, co codzienne z tym, co niezwykłe i nie boi się użyć prawie żadnego dźwięku, gdy jest to skuteczne. Największą uwagę przykuwa katastrofa kolejowa, ale scena z szeryfem na stacji benzynowej jest również przykładem wyjątkowego masteringu.

Pan i Władca - Na krańcu świata (2003)

Film: Zaskakująco dobrze zaobserwowany film o epoce napoleońskiej, Master & Commander daje Russellowi Crowe'owi coś, w co może się zagłębić i łączy w sobie niesamowite wizualizacje i prawdziwie napięte sekwencje z doskonałym efektem. Może trochę za długi, ale i tak dobrze się go ogląda.
Soundtrack: Wielki chrupiący potwór, partytura do Master & Commander jest trzewna, niezwykle ekscytująca i genialnie wykorzystuje rozprzestrzenianie się efektów. Cannonfire nigdy nie brzmiał tak dobrze.

Sprawdź również: Multiroom, nieodłączny element wyposażenia nowoczesnego wnętrza

głośniki

Oblivion (2013)

O filmie: Chociaż nie jest tak mądry, jak się wydaje, Oblivion jest nadal zabawnym filmem z prawdziwie oszałamiającymi obrazami i projektami. Prawie każdy aspekt wizualny jest absolutnie wspaniały, a Tom Cruise skręca w solidnej wydajności też.
Ścieżka dźwiękowa: Oblivion to kolejny film, który naprawdę ożywa dzięki ścieżce dźwiękowej francuskiego zespołu M83. Połącz to z kilkoma imponującymi efektami dźwiękowymi - drony w szczególności brzmią niesamowicie - i masz film, który powinien wciągnąć cię w swój post apokaliptyczny świat.

Das Boot (1981)

Film: Zarządzanie do równowagi jego silny anty-wojennego przesłania z porywającej fabuły ably wspierany przez genialny i wciągająca gra aktorska, Das Boot jest nadal najlepszym filmem łodzi podwodnej kiedykolwiek zrobione (nie, że nie ma dużo konkurencji) i jest doskonałym filmem.
Ścieżka dźwiękowa: Pomimo względnego wieku i dzięki naturze dźwięków na łodzi podwodnej, jest to wciąż jedna z najbardziej wciągających ścieżek dźwiękowych, jakie kiedykolwiek powstały i coś, co dodaje niemiłosiernie do poczucia zamknięcia w filmie.

Fight Club (1999)

Film: Można argumentować, że po obejrzeniu zwrotu akcji (mam nadzieję, że nie zrujnowaliśmy go dla Ciebie!) nie trzeba oglądać go ponownie, ale opieka, która poszła w Fight Club i oszałamiające występy trzech głównych bohaterów sprawiają, że jest to film, który stoi do ponownego odwiedzenia raz po raz.
Ścieżka dźwiękowa: Połączenie ostrej elektronicznej ścieżki dźwiękowej z momentami oszałamiającego uderzenia, ale także niemal całkowitą ciszą sprawia, że jest to bardzo intensywne doświadczenie. Sekwencja zderzenia w powietrzu wciąż zapiera dech w piersiach.

Jurassic Park (1993)

Film: Cóż można powiedzieć o Jurassic Park? Spielberg u szczytu swoich reżyserskich możliwości, CGI użyte tak starannie, że do dziś wygląda dobrze i mistrzostwo Johna Williamsa w jednym filmie wystarczą, by zapewnić, że to wciąż jest blockbuster, według którego ocenia się wszystkie inne.
Soundtrack: Ta partytura w połączeniu z jednymi z najbardziej kultowych efektów dźwiękowych ostatnich pięćdziesięciu lat oznacza, że Park Jurajski wciąż dostarcza intensywności i emocji, do których niewiele filmów nawet dziś się zbliża.

Mad Max Fury Road (2015)

The Film: Oczywiście, że warto było czekać. Oszałamiająca wizualnie, rozległa i totalnie balistyczna jazda z dreszczykiem, która bada, czym jest bycie człowiekiem, gdy ludzkość zawiodła. Wszystko przy akompaniamencie potężnych silników V8.
Ścieżka dźwiękowa: Ogromna ściana dźwięku i wściekłości, która tak się składa, że została skompletowana z niemal obsesyjną dbałością o szczegóły, korzystając przy tym z jednej z najlepszych ścieżek dźwiękowych ostatnich dziesięciu lat. To wielokanałowa perfekcja.    

Więc to jest nasza lista i nie ma wątpliwości, że przegapiliśmy ładunek filmów z niesamowitymi soundtrackami.

Tytuł

Podtytuł

Opis

Komentarze (0)