6


października

Ranking darmowych antywirusów 2020

Który z szerokiej oferty darmowych antywirusów okaże się najlepszym wyborem w 2020 roku? Zapoznaj się z przygotowanym przez nas rankingiem i dokonaj trafnego wyboru.

Zalety i wady darmowych programów antywirusowych

Darmowe programy antywirusowe posiadają spore grono wielbicieli ale także przeciwników. Różnice w opiniach na ich temat wynikają z występowania mocnych i słabych stron tych produktów oraz odmiennych potrzeb konsumentów. Jakie cechy możemy wymienić wśród zalet i wad darmowych programów?

Zalety:

- brak jakichkolwiek opłat

- szeroki wybór nieodpłatnych programów zabezpieczających

- zapewniona podstawowa ochrona antywirusowa

Wady:

- brak dostępu do wielu przydatnych funkcji (menedżer haseł, nadzór rodzicielski, ochrona antykradzieżowa)

- brak pomocy ze strony supportu

- produkt wyłącznie do użytku prywatnego, niedostępny dla firm i punktów usługowych

Dlaczego warto kupić płatny program antywirusowy?

"Czy warto inwestować w płatny program antywirusowy, podczas gdy wiele z nich jest dostępnych za darmo?" - pytanie to zadaje sobie wielu użytkowników urządzeń mobilnych i komputerów. Każdemu zależy bowiem na uzyskaniu niezawodnej ochrony w możliwie jak najniższej cenie. Pomimo, iż liczne oprogramowania zwalczające malware są dostępne bez jakichkolwiek opłat, warto korzystać z płatnych wersji powyższych programów. Dlaczego? Aplikacje te są o wiele bardziej rozbudowane i stanowią zdecydowanie lepszą ochronę przed atakiem niechcianych intruzów, kradzieżą danych wysokiego ryzyka czy wyłudzaniem pieniędzy. Płatne programy oferują funkcjonalność, której nie doświadczymy w trakcie korzystania z bezpłatnych wersji programów. Mowa tu o takich funkcjach, jak kontrola rodzicielska, filtr treści WWW, zdalna lokalizacja, zarządzanie ważnymi hasłami czy blokowanie wybranych aplikacji i plików specjalnym kodem PIN. Osoby, którym zależy na najwyższym poziomie ochrony, zdecydowanie powinny postawić na zakup płatnego oprogramowania antywirusowego.

Kiedy wybrać darmowy program antywirusowy?

Czy zaawansowany płatny program antywirusowy jest absolutną koniecznością w przypadku każdego użytkownika? Niekoniecznie. Na instalację darmowej wersji antywirusa mogą sobie pozwolić użytkownicy, którzy na komputerze przechowują jedynie pliki audio i wideo, zdjęcia rodzinne czy inne dokumenty niskiego ryzyka. Zdecydowanie mniej zaawansowanej ochrony potrzebują także osoby, które nie korzystają na co dzień z zakupów internetowych i usług bankowości elektronicznej. Kolejną grupą, dla której bezpłatny program stanowi wystarczające rozwiązanie, to użytkownicy dysponujący ograniczonym budżetem finansowym. Jak zatem wytypować solidny i sprawdzony darmowy antywirus? Z pomocą nadchodzi przygotowanie poniżej ranking.

Darmowy antywirus - Ranking

Aby dokonać wyboru najlepszego darmowego antywirusa, zapoznaj się z przygotowanym poniżej rankingiem.

1. Darmowy antywirus Avast

Darmowe oprogramowanie czeskiego producenta jest najczęściej wybieranym bezpłatnym zabezpieczeniem w Polsce. Jego mocną stroną jest małe obciążenie systemu, skanowanie HTTPS oraz innowacyjne rozwiązanie zwane "bezpieczeństwem sieci domowej". To ostatnie polega na wyszukiwaniu luk w zabezpieczeniach sieci WiFi, a tym samym przeciwdziałaniu atakom cyberprzestępców, skierowanym w stronęę routera i sieci.

2. Antywirus Windows Defender

Antywirus Windows Defender, zwany przez niektórych "sekretnym obrońcą", zapewnia bezpieczeństwo nawet nieświadomym tego użytkownikom. Owo oprogramowanie antywirusowe instaluje się automatycznie wraz z systemem operacyjnym Windows. Ten wbudowany w system pakiet to zarówno ochrona przeciw groźnym malware jak i kontrola aplikacji, zapora sieciowa czy praktyczne zabezpieczenie logowania.

3. AntiVirus Free AVG

AntyVirus Free AVG posiada bezpłatną licencję dla zastosowań prywatnych. Użytkownicy tej aplikacji są objęci ochroną w czasie rzeczywistym. Do ich dyspozycji pozostaje także skanowanie na żądanie lub w trakcie uruchamiania systemu operacyjnego. Praktyczna funkcja LinkScanner umożliwia przeciwdziałanie groźnym atakom, na które jesteśmy narażeni podczas surfowania po internecie. Na uwagę zasługuje także udostępnienie do użytku odbiorców trybu cichego, który umożliwia wyciszenie powiadomień przekazywanych przez aplikację.

Tytuł

Podtytuł

Opis

Podobne

Komentarze (0)