5


października

Jaki antywirus wybrać na tablet?

Jednym z narzędzi, które na stałe zagościło w zestawie urządzeń mobilnych wielu Polaków, jest tablet. To sprzęt nieco większy od smartfona a przy tym zdecydowanie bardziej poręczny i kompaktowy niż laptop. To właśnie pośredni rozmiar tabletów sprawia, że cieszą się one niesłabnącą popularnością. Jak każde inne urządzenie z dostępem do internetu, tablet także jest obarczony ryzykiem ataku ze strony malware. Jaki antywirus na tablet będzie najskuteczniejszą ochroną?

Jaki antywirus na tablet?

Tablet to akcesorium wykorzystywane przez wielu do przechowywania zdjęć, plików audio i wideo oraz wielu innych dokumentów. Z jego pomocą przeglądamy internet, korzystamy z przydatnych aplikacji a także obsługujemy pocztę elektroniczną i konta bankowe. Powyższy opis użycia tabletu wyraźnie wskazuje na wysokie ryzyko ataku szkodliwych wirusów, oprogramowania szpiegowskiego czy kradzieży poufnych danych. Aby zapewnić swoim działaniom całkowite bezpieczeństwo i pełną ochronę, warto zakupić sprawdzony, płatny antywirus na tablet. Wersje darmowe owych programów oferują bowiem jedynie podstawową ochronę, która nie gwarantuje 100% tarczy antywirusowej. A co należy wziąć pod uwagę dokonując wyboru skutecznego antywirusa na tablet? Równie istotne co wysoki poziom ochrony jest także sprawne działanie programu oraz brak jego wpływu na płynną pracę systemu. Przyjrzyjmy się zatem kilku oprogramowaniom, które są kompatybilne z systemem Android bądź iOS.

Jaki antywirus na tablet z Androidem?

Większość dostępnych na rynku tabletów działa w oparciu o popularny system operacyjny Android. Który z dostępnych antywirusów pomoże zadbać o bezpieczeństwo posiadających je użytkowników? Pierwszą z propozycji jest Bitdefender Mobile Security for Android. Oprogramowanie gwarantuje kompleksową ochronę przed wirusami i malware różnego rodzaju. Reaguje natychmiastowo na czyhające zagrożenia nie obniżając przy tym wydajności systemu operacyjnego. Użytkownik może liczyć na wirtualną lokalizację, blokowanie aplikacji, ochronę antykradzieżową czy bezpieczne surfowanie po sieci dzięki obsłudze VPN. Kolejny kandydat to AntiVirus AVG PRO dla systemu Android. Produkt ten zabezpiecza urządzenie przed wirusami, robakami, oprogramowaniem szpiegującym i złodziejami. Innowacyjna funkcja Anti-Theft pozwala natychmiastowo zlokalizować oraz zablokować skradziony lub zgubiony tablet. Wszystko po to, by żadne z Twoich poufnych danych nie dostały się w niepowołane ręce. Dodatkowe atuty programu to blokada aplikacji kodem PIN czy zdalna pułapka zdjęciowa.

Jaki antywirus na tablet z iOS?

Na ochronę antywirusową mogą liczyć również zwolennicy urządzeń Apple. Mają oni możliwość zakupić licencję efektywnego antywirusa na tablet z systemem iOS. Jedną z propozycji jest produkt uznanego czeskiego producenta profesjonalnych programów zabezpieczających czyli Avast Premium Security. Pomoże on uniknąć zagrożeń płynących z fałszywych stron internetowych czy prób przejęcia kontroli nad urządzeniem przez cyberprzestępców. Zapewni także całkowite bezpieczeństwo zakupów internetowych oraz płatności online dokonywanych za pośrednictwem tabletu. Co więcej, powyższa licencja umożliwia objęcie ochroną aż do 10 posiadanych urządzeń, takich jak: tablet z iOS, iPhone, Mac jak i sprzęty z Androidem lub Windowsem. Inną odsłoną tarczy antywirusowej na tablet z iOS jest Bitdefender Mobile Security for iOS. Jego mocne strony to bezpieczne VPN zapewniające 100% prywatności w sieci, inteligentna ochrona antykradzieżowa czy stały nadzór sieci.

Tytuł

Podtytuł

Opis

Podobne

Komentarze (0)