28


września

Avast - opis antywirusa

Wciąż rosnące zagrożenie ze strony przestępców działających w cyberprzestrzeni mobilizuje potężne korporacje do ciągłego udoskonalania swoich produktów bezpieczeństwa internetowego. Jednym z wiodących producentów na rynku jest Avast Software. Rodzina produktów Avast Antywirus cieszy się ogromnym zaufaniem użytkowników na całym świecie.

Jak działa antywirus Avast?

Avast antywirus to rodzina programów zabezpieczających, opracowana dla systemów Microsoft Windows, MacOS, iOS oraz Android. Oferta Avast obejmuje zarówno darmowe jak i płatne wersje programów, które dbają o całkowite bezpieczeństwo objętych ochroną urządzeń za pomocą takich narzędzi, jak firewall, antyspam anti-phishing, Secureline VPN, kontrola WiFi czy ochrona kamery internetowej. Avast, w trosce o kompleksową ochronę swoich klientów, dba o aktualizacje wykorzystywanego oprogramowania. Zapewnia to przeciwdziałanie atakom najnowszych zmutowanych wirusów. Innowacyjny produkt czeskiej firmy Avast Software stoi na straży bezpieczeństwa posiadaczy urządzeń z dostępem do internetu. Producent oferuje praktyczną funkcję WiFi Inspector, która gwarantuje bezpieczne połączenie z siecią, gdziekolwiek tylko się znajdziesz. Dodatkowy plus to także przyjazny interfejs użytkownika, który zapewnia przyjemną i łatwa obsługę programu.

Ile kosztuje antywirus avast?

Jaki jest koszt objęcia ochroną przez program antywirusowy Avast? Cena waha się od kilkudziesięciu złotych za roczną licencję pakietu dedykowanego jednemu urządzeniu do niespełna dwustu w przypadku rozbudowanej wersji Ultimate, która obejmuje dodatkowe usługi w postaci Avast Cleanup Premium oraz Avast Secureline VPN. Jest także dostępna wersja bezpłatna owego oprogramowania, która gwarantuje podstawową ochronę przed złośliwym oprogramowaniem. W jej przypadku nie możemy jednak liczyć na ochronę haseł, środowisko testowe, firewall czy automatyczne aktualizacje innych producentów.

Antywirus avast jak zainstalować?

Producent zadbał o prostą i bezproblemową instalację swojego oprogramowania zabezpieczającego. Proces instalacji rozpoczynamy przez pobranie pliku instalacyjnego na urządzenie. Po otworzeniu pliku na ekranie pojawi się kreator instalacji, gdzie w kilku okienkach zostaniemy poproszeni o wybór różnych opcji, na przykład języka czy ścieżki do katalogu docelowego. Kolejny krok to wybór konfiguracji poszczególnych komponentów (typowa/ użytkownika), proponujemy ustawienia domyślne. Ostateczna czynność to weryfikacja dokonanego wyboru i zaakceptowanie go przyciskiem Dalej. W tym momencie rozpoczyna się proces instalacyjny, który potrwa kilka minut. Po po jego pomyślnym zakończeniu otrzymujemy stosowny komunikat i możemy się cieszyć aktywną ochroną antywirusową na danym urządzeniu.

Avast antywirus jak wyłączyć?

Być może ktoś zada pytanie: Po co w ogóle wyłączać ochronę antywirusową, skoro wcześniej zdecydowaliśmy się na jej instalację? Tryb pasywny antywirusa przydaje się chociażby wtedy, gdy użytkownik chciałby skorzystać z ochrony wielu programów antywirusowych naraz, bez żadnych zakłóceń systemowych. Należy jednak pamiętać, iż po jego uruchomieniu Avast nie gwarantuje aktywnej ochrony, mimo iż otrzymuje aktualne aktualizacje definicji nowych wirusów. Jak zatem wyłączyć Avast antywirus? Postępuj zgodnie z poniższą instrukcją.

1. Uruchom główne okno programu i wybierz Menu > Ustawienia.

2. Wybierz kafelek Ogólne, znajdujący się po lewej stronie otwartego okna, a następnie Rozwiązywanie problemów.

3. Zaznacz ptaszkiem puste pole obok opcji Włącz tryb pasywny.

4. Wybierz opcję Uruchom ponownie teraz na ekranie głównym.


Od tej pory program Avast działa w trybie pasywnym.
 

Avast antywirus -  jak odinstalować?

Jeśli dana wersja programu nie dysponuje deinstalatorem, ani nie pojawia się na liście "Dodaj/ usuń programy", wówczas należy zabrać się za pierwszy krok czyli pobranie specjalnego programu Avast Uninstall Utility. Następnie należy wykonać podpunkt 1. i 2. z instrukcji powyżej oraz z odznaczyć ptaszka przy opcji Włącz moduł samoobrony programu oraz kliknąć przycisk OK. Po wykonaniu owych czynności Avast zostanie odinstalowany.

Tytuł

Podtytuł

Opis

Komentarze (0)