31


maja

5 najlepszych płatnych antywirusów

Każdy zaawansowany użytkownik wie, jak ważne jest bezpieczeństwo komputera. Każdego dnia twórcy złośliwego oprogramowania tworzą wiele nowych wirusów, które mogą spowodować nieodwracalne uszkodzenia komputera. Nowe zagrożenia należy zwalczać za pomocą nowych metod, dlatego posiadanie aktualnej wersji programu antywirusowego staje się w dzisiejszych czasach konieczne.

Każdy z nas zastanawiał się, który program antywirusowy zainstalować, ponieważ powinien być nie tylko najprostszy czy najpopularniejszy, ale naprawdę niezawodny. Dlatego w dzisiejszym artykule przedstawiamy ranking płatnych programów antywirusowych, które są uważane za jedne z najlepszych.

bezpieczeństwo

Najlepszy płatne programy antywirusowe dla Twojego komputera

5. Norton Security Deluxe

Norton Security Deluxe to oprogramowanie stworzone przez dość dobrze znaną firmę Symantec, które może być używane na wielu różnych platformach. Ten program antywirusowy łączy w sobie dziewięć różnych produktów, dzięki czemu jest bardzo wysokiej jakości i niezawodnym programem antywirusowym. Narzędzie to chroni komputer przed zagrożeniami, o których istnieniu użytkownik może nawet nie wiedzieć. Ponadto pomaga on w bardziej efektywnym działaniu komputera, zwiększa jego wydajność i optymalnie dystrybuuje zasoby. Program Antivirus dokładnie sprawdza wszystkie witryny, programy i zasoby, z których użytkownik aktualnie korzysta. Automatycznie nadaje im reputację, którą można wykorzystać do umożliwienia lub zablokowania dostępu do nich.

Monitorowanie odbywa się przed włączeniem systemu operacyjnego - umożliwia to najnowsza technologia SONAR. Wszystkie zagrożenia są eliminowane, zanim dotrą do komputera. Dostępnych jest wiele opcji skanowania, a program antywirusowy jest skonfigurowany w taki sposób, aby inteligentnie wyszukiwać i eliminować najbardziej złożone zagrożenia, z którymi nie radzą sobie inne podobne aplikacje. Program antywirusowy dobrze radzi sobie z ochroną poczty elektronicznej i przeglądarek, blokuje spam i wszelkiego rodzaju wiadomości pocztowe oraz zapobiega otwieraniu przez użytkownika wiadomości e-mail od oszustów. Analizowane są również sieci społecznościowe, a wszystkie dane osobowe są chronione w sposób kompleksowy, łącznie z zakupami internetowymi, przelewami pieniężnymi itp.

4. BullGuard Internet Security

Jedną z zalet tego programu antywirusowego jest to, że można z niego korzystać bezpłatnie przez cały rok. Obejmuje on program antywirusowy, zaporę sieciową, oprogramowanie antyspyware, tworzenie kopii zapasowych i ochronę przed zagrożeniami internetowymi. Opłata roczna nie jest zbyt wysoka, więc jest to dobry wybór nie tylko dla klientów korporacyjnych, ale także do użytku domowego. Program antywirusowy działa dobrze w systemach operacyjnych różnych typów - Windows, MacOS, Android. Interfejs jest wielojęzyczny, ale język polski nie znajduje się na liście, co może powodować pewne niedogodności. Ten program antywirusowy ma wszystko, co jest potrzebne do stabilnego działania i normalnego wykrywania potencjalnych zagrożeń dla komputera. Jest on oparty na silniku BitDefender w połączeniu z zaporą OutPost Firewall, której funkcjonalność została dodatkowo zwiększona przez twórców samego antywirusa.

Narzędzie posiada specjalny tryb Game Booster, który zmniejsza wpływ aplikacji na wydajność komputera, w tym podczas grania w gry. Dostępny jest system kontroli rodzicielskiej, który zapewnia poufność podczas surfowania po Internecie. Ten program antywirusowy umożliwia tworzenie kopii zapasowych danych w chmurze i sprawdza, jak bezpieczna jest sieć Wi-Fi, z którą użytkownik zamierza się połączyć. Wszystkie te cechy sprawiają, że jest to bardzo dobrze wyważony produkt.

laptopy

3. BitDefender Internet Security

Na trzecim miejscu wśród najlepszych płatnych antywirusów dla komputera znajduje się ten dość ciekawy produkt, który oprócz podstawowych funkcji posiada niszczarkę plików, menedżera haseł, a nawet własną bezpieczną przeglądarkę. Ogólnie rzecz biorąc, jest to najbardziej złożony system, zawierający filtr antyspamowy, zaporę sieciową i system kontroli rodzicielskiej. Zapewnia również dostęp do zaszyfrowanego przechowywania danych. Wszystkie decyzje dotyczące bezpieczeństwa są podejmowane przez system automatycznie w tle, a użytkownik nie jest w nie w żaden sposób zaangażowany. Interfejs jest dość przyjazny dla użytkownika i ma formę graficzną. Ikony umożliwiają dostęp do różnych narzędzi zabezpieczających.

Według testów blokowania złośliwego oprogramowania produkt ten był w stanie wykryć ponad 90% najnowszych próbek wirusów, co jest całkiem dobrym wynikiem. Można skorzystać z samej przeglądarki lub specjalnego rozszerzenia, jeśli ktoś jest przyzwyczajony do surfowania po Internecie za pomocą innego programu. Niezależnie od tego, odporność na zagrożenia typu phishing czy robaki komputerowe jest duża. Menedżer haseł dokładnie monitoruje wszystkie typy haseł, a następnie powiadamia użytkownika, jeśli któreś z nich jest słabe i wymaga wzmocnienia. Ten program antywirusowy zapewnia dokładne blokowanie dostępu do plików i folderów systemowych, a także dobrą ochronę dokumentów i zdjęć użytkownika.

2. Kaspersky Internet Security 2019

Kolejny wszechstronny produkt, opracowany przez firmę rosyjską. Zawiera on sam program antywirusowy, filtr spamu, poręczną ochronę przed wyłudzaniem informacji oraz system kontroli rodzicielskiej. Produkt posiada kilka dodatkowych narzędzi, z których każde charakteryzuje się wysokim poziomem jakości i wydajności. Antywirus jest uniwersalny - można go używać na platformach Windows, MacOS i Android. W przypadku wykrycia nawet najmniejszego problemu użytkownik jest natychmiast powiadamiany. Testy wykazały doskonałe wyniki w zakresie ochrony komputera zarówno w trybie offline, jak i przez połączenie internetowe. Jedną z głównych funkcji tego produktu jest automatyczna zapora sieciowa. Wszystkie potencjalnie szkodliwe programy są poddawane kwarantannie. Jeśli użytkownik jest do nich przekonany, może zezwolić na dostęp do nich.

Cechą zapory sieciowej jest duża liczba różnych ustawień, w szczególności stopniowanie poziomów zaufania dla aplikacji, które użytkownik może w razie potrzeby zmieniać. Nie jest to jednak zalecane przez sprzedawcę. Program antywirusowy posiada wszystkie niezbędne mechanizmy ochronne, które zabezpieczają komputer osobisty przed wszelkiego rodzaju atakami. Filtr antyspamowy również posiada wiele elastycznych ustawień, to samo można powiedzieć o kontroli rodzicielskiej - blokowanie stron internetowych, blokowanie dostępu do Internetu.

ochrona komputera

1. Avira Prime Total Security Suite

Avira Total Security Suite nie bez powodu jest najbardziej zaawansowanym programem antywirusowym na rynku. Spełnia on najwyższe wymagania w zakresie bezpieczeństwa komputera osobistego i Internetu, a także szybkości działania. Ochrona jest skuteczna na tyle, na ile to możliwe, obsługuje technologię chmury i jest skuteczna wobec wszystkich istniejących rodzajów złośliwego oprogramowania i zagrożeń. Istnieje specjalna blokada, która uniemożliwia infiltrację komputera przez prawie wszystkie firmy śledzące aktywność użytkowników w Internecie. Wszystkie zagrożenia są klasyfikowane w czasie rzeczywistym, a skanowanie systemu trwa kilka minut, nie wpływając w żaden sposób na wydajność komputera.

W procesie tworzenia systemu wykorzystano technologię sztucznej inteligencji, aby zapewnić solidną ochronę nawet przed najnowszymi zagrożeniami. Poczta elektroniczna będzie również dość dokładnie chroniona przed otrzymywaniem spamu, różnych list mailingowych i innych produktów, które mogą wyrządzić potencjalne szkody. Dostępny jest system odzyskiwania uszkodzonych plików, który pomaga w stabilnym funkcjonowaniu systemu operacyjnego. Ponadto program antywirusowy posiada funkcję samoobrony, która zapobiega infiltracji lub unieszkodliwianiu wirusów. Taki antywirus jest bardzo wygodny w użyciu z wielu powodów: przede wszystkim nie zawiera reklam i może działać w trybie tła, nie rozpraszając użytkownika. Firewall to najbardziej niezawodny program antywirusowy na rynku. Jest on wyposażony w inteligentny panel sterowania, w którym można natychmiast włączać lub wyłączać określone funkcje.

Redakcja Antywirusy Ranking

Komentarze (0)